Presidentja Osmani: Kënaqësi dhe krenari e jashtëzakonshme takimi me tri kadetet e FSK-së

Prishtinë | 07 Shk 2022 | 13:13 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në facebook ka njoftuar se është takuar me tri kadetet e FSK-së, Liridona Jashari- Baftjari, Arbenita Grezda dhe Jeta Berisha.

Osmani ka thënë se është kënaqësi dhe krenari e jashtëzakonshme takimi me tri kadetet e FSK-së, të cilat na e zbardhën fytyrën, me suksesin e treguar gjatë studimeve në fushën e sigurisë në SHBA dhe Turqi.

“Kosova ka nevojë për sa më shumë vajza e gra të përfshira në sektorin e sigurisë, prandaj mora konfirmimin e Komandantit të FSK-së, Gjenerallejtënant Bashkim Jashari, për përkrahjen e tyre të vazhdueshme. Sa më të suksesshme ato, më shumë siguri për ne dhe më mirë për imazhin e shtetit!”

Mund të jetë një imazh i 5 persona dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe njerëz të ulur
Mund të jetë një imazh i 4 persona dhe njerëz në këmbë
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme