Prishtinë: Arrestohen dy persona të dyshuar për vrasje në tentativë

Prishtinë | 10 Kor 2019 | 10:38 | Nga Ekonomia Online

Njësitet policore të rajonit të Prishtinës, respektivisht Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme, dje ka arrestuar dy persona të dyshuar për një rast vrasje në tentativë.

Rasti ka ndodhur me datën 07.07.2019, në rrugën Garibaldi në Prishtinë, ku nga arma e ftohtë (thikë) lëndime trupore kanë marrë dy persona, të cilët janë dërguar në QKUK, për tretman mjekësor.

Që nga dita e raportimit të rastit, hetuesit rajonal të Prishtinës, kanë ndërmarrë një varg veprimesh operative e hetimore, të cilat kanë rezultuar me identifikimin dhe arrestimin e dy personave të dyshuar:

o V. S, mashkull, 19 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

o D. S, mashkull, 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

Personat e dyshuar po mbahen në qendrën e ndalimit, ata do të dërgohen në institucionet kompetente pas përfundimit të veprimeve të nevojshme hetimore dhe procedurale, që do të ndërmerren nga ana e hetuesve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme