Prishtinë, rrihet mjeku në emergjencë

Prishtinë | 23 Kor 2018 | 11:19 | Nga

Një mjek i Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot është sulmuar fizikisht në vendin e tij të punës

Policia e Kosovës i është përgjigjur rastit dhe ka nisur ta hetoi rastin e sulmit. Sulmuesi ende nuk dihet nëse është pacient apo familjar i ndonjë pacienti, shkruan Indeksonline.

Ndërsa mësohet se mjekët e Emergjencës sot për disa qaste kanë protestuar për këtë sulm duke iu bërë thirrje organeve të rendit të veprojnë dhe të parandalojnë raste të tille.

Të ngjashme