Prishtinë, zjarri djeg dy hektarë me mjedra

Prishtinë | 25 Mar 2019 | 12:44 | Nga Ekonomia Online

Më shumë se dy hektarë të mbjella me mjedra me sistem të ujitjes dhe disa pemë janë djegur.

Sipas raportit të Policisë, bëhet e ditur se zjarri është shkaktuar nga pakujdesia.

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka njoftuar se nga zjarri i shkaktuar, dyshohet nga pakujdesia, nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar, i janë djegur dy (2) hektarë e 16 (gjashtëmbëdhjetë) ari të mbjella me mjedra me sistem të ujitjes dhe disa pemë. I dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme