Prokuroria në Ferizaj deklaron se gruaja është vrarë nga djali i saj

Prishtinë | 10 Gus 2020 | 12:46 | Nga Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka dhënë detaje lidhur me vrasjen që ka ndodhur në mëngjes.

Sipas njoftimit nga Prokuroria, djali e ka vrarë nënën e tij.

“Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ju njofton se sot, në Ferizaj, një person dyshohet se ka privuar nga jeta nënën e tij. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00, në mëngjes, ku i dyshuari B. Ç., rreth 62 vjeç, dyshohet se në shtëpinë e tij në rrugën “Ejup Statovci”, në Ferizaj, ka privuar nga jeta nënën e tij, tani të ndjerën M. Ç, rreth moshës 83 vjecare”, njofton Prokuroria Themelore në Ferizaj përcjell Klan Kosova.

“Në këtë mënyrë dyshohet se i njëjti ka kryer veprën penale ‘’Vrasja e rëndë’’, nga neni 173 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). I dyshuari B. Ç, me vendim të prokurorit është ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe brenda afatit ligjor ndaj tij do të kërkohet masa për sigurimin e të pandehurit në procedurë penale”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme