Prokuroria ngriti 60 aktakuza kundër 62 personave

Prishtinë | 12 Kor 2019 | 13:20 | Nga Ekonomia Online

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit prokuroritë themelore kanë ngritur gjashtëdhjetë (60) aktakuza kundër gjashtëdhjetedy (62) personave, për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra të ndryshme penale, si dhe me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar njëzet (20) persona.

Po ashtu, prokurori i shtetit ka bërë katër (4) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit të shtatë (7) personave, për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme