Prokurorja Hajdari sqarohet për mos-ankesën në Apel rreth rastit “Pronto”

Prishtinë | 11 Jan 2020 | 16:29 | Nga Ekonomia Online

Prokurorja e rastit “Pronto”, Drita Hajdari, dje u bë e ditur se nuk ishte ankuar në Gjykatën e Apelit për rastin e lirimit të të akuzuarve për çështjen në fjalë.

E kontaktuar nga Klan Kosova, ajo sot tha se ankesën në Apel do ta paraqesë, por pasi ta pranojë aktgjykimin.

Ndërkohë, prokurorja Hajdari sot kishte raportuar në polici se kishte marrë kërcënime. Nga organet e rendit u bë e ditur se rasti do të trajtohet nga njësitet relevante policore në bashkëpunim dhe koordinim me prokurorinë kompetente.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme