Publikohet videoja si shkelet Almiri 4-vjeçar (Video 18+)

Prishtinë | 04 Kor 2016 | 11:35 | Nga

Publikohet video e momentit ku shihet se si shkelet familja Aliu nga Kumanova, ku mbeti i lënduar rëndë 4 vjeçari,Almir Aliu, i cili pas disa ditësh vdiq në spitalin klink të Shkupit.

Varrimi i Almirit u bë ditën e shtunë, ndërsa sot pritet të mbahen protesta në të cilat do të kërkohet drejtësi dhe dënim maksimal për atë që kishte bërë shkeljen e tij, maqedonasin Boban Iliç, i cili tanimë gjendet në paraburgim.

Për vrasjen e Almirit 4-vjeçar kanë reaguar qytetarët, subjektet nga Maqedonia dhe nga jashtë, institucionet, por edhe i gjithë opinioni i gjerë.

https://www.youtube.com/watch?v=uZNCei4r4mw

Të ngjashme