Punëtori bie nga ndërtesa gjatë punës, arrestohet pronari i firmës

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 11:31 | Nga Ekonomia Online

Një punëtor ka rënë nga ndërtesa ku po punonte dhe ka marrë lëndime të rënda trupore në rrugën “Ferdi Curri” në Prishtinë të martën.

Ai është dërguar në QKUK ku edhe po merr tretman mjekësor.

Me këtë rast janë marrë edhe inspektorët e punës, ndërsa pronari i kompanisë është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme