Qeveria aprovon projekt-rregulloren për prokurim

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 14:47 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka aprovuar projekt-rregulloren për prokurimin, të propozuar nga Ministria e Mbrojtjes, e cila ka për qëllim mbrojtjen dhe sigurinë, raporton Ekonomia.

Sipas ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, tha se kjo projekt-rregullore është hartuar nga komisioni ndërinstitucional.

“Kjo projekt-rregullore është hartuar nga komisioni ndërinstitucional dhe ka për qëllim përcaktimin e rregullave të procedurave të prokurimit për caktimin e punëve që janë të përjashtuara nga ligji për prokurim”, tha Berisha.

EkonomiaOnline

?DREJTPËRDREJT – Mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës, nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj

Posted by EkonomiaOnline on Tuesday, February 12, 2019
Lexo më shumë:

Të ngjashme