Rrëmbehet vajza në Pejë, dërgohet në Gjakovë

Prishtinë | 09 Pri 2019 | 12:57 | Nga Ekonomia Online

Është arrestuar një person pasi dyshohet se kishte nxjerrë me forcë nga vetura një vajzë në Pejë dhe se të njejtën e kishte dërguar në Gjakovë.

Për rastin ka treguar dëshmitari që ishte në veturë, ku gjendej fillimisht vajza.

Te viktima nuk janë vërejtur lëndime të dukshme, por e njëjta është dërguar në ekzaminim mjekësor.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme