Përleshje e armatosur mes reperëve Noizy e Cozman

Prishtinë | 13 Sht 2016 | 17:59 | Nga

Reperët Noizy dhe Cozman janë përleshur fizikisht në parkingun e hotelit “Swiss Diamond” në Prishtinë. Më pas janë dëgjuar dhe të shtëna. Sipas raportimeve të para, një person ka mbetur i plagosur.

Pas të shtënave me armë zjarri, policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku ka arrestuar reperin Cozman, i cili dyshohet se ka shtënë në drejtim të reperit nga Shqipëria. Po ashtu, janë arrestuar dhe vëllai i tij dhe një shtetas tjetër.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe ndihma e shpejtë, e cila e ka marrë një person dhe e ka dërguar në spital.

Rruga pranë hotelit “Swiss Diamond”, që ndodhet ngjitur me sheshin “Nëna Terezë” është bllokuar nga policia.

Konflikti mes grupit të Noizyt, OTR, dhe Babastars të Cosman janë të vjetra.

14285181_1769091896706746_545717562_o

14315864_936628973132203_73134533_o

14329117_1769091920040077_935728533_o

14329176_1769091993373403_719542068_o-1

14329176_1769091993373403_719542068_o

14339306_1769091940040075_1030202594_o

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme