Rugova e quan rutinë aksionin e Njësisë së Krimeve Ekonomike në Istog

Prishtinë | 24 Shk 2021 | 10:30 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, ka thënë se nuk i di arsyet e aksionin të Njësisë Speciale dhe asaj të Krimeve Ekonomike në Istog.

Ai thotë se s’ka informacione nëse ndokush është arrestuar, por ka thënë Policia po e kryen punën e vetë duke e vlerësuar si rutinë aksionin e sotëm.

“Natyrisht që po, është e vërtetë që ka ndodhë një aksion nga policia…Policia e ka punën aty, është normale. Është rutinë ajo punë”, tha Rugova, për Gazetën Sinjali.

Policia e Kosovës aksion të ngjashëm ka zhvilluar edhe në Ministrinë e Bujqësisë ku janë arrestuar disa zyrtarë dhe në Komunën e Lipjanit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme