Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Fushë – Kosovë

Fushë Kosovë | 12 Pri 2021 | 11:22 | Nga Ekonomia Online

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor të Fushë Kosovës, mbrëmë rreth orës 23:30, kanë ndaluar një veturë të tipit VW Polo.

Pas një kontrolli të detajuar që i është bërë personit dhe veturës, policia ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj:

-një (1) revole të tipit TT , si dhe

-7 fishekë.

I dyshuari;

-M.H mashkull 43 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme