Selimi konfirmon vizitën në Luginë: Do të njoftohemi me problemet e shqiptarëve

Prishtinë | 07 Kor 2020 | 14:20 | Nga Albana Hajdari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Drejtësisë Selim Selimi ka konfirmuar se do ta vizitojë Luginën e Preshevë, për të parë nga afër problemet që i preokupojnë banorët e atjeshëm, raporton Ekonomia Online.

Madje tha ai se kjo vizitë cilësohet si siguri për ata, duke shtuar se kanë bërë edhe kërkesë për vizitë te autoritet serbe.

“Do të vizitojmë komunën e Preshevës do ta vizitojmë me ministren e Punëve të Jashtme. Besoj shumë shpejt dhe unë do të jem pjesë e delegacionit”.

“Do të shohim problemet e qytetarëve lidhur me ekonominë, politikën, kulturën bizneset. Kjo do të jetë siguri për qytetarët”, tha ai derisa shtoi se kanë bërë kërkesë të autoritetet serbe.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme