Shfrytëzoi zhavorrin në lumin Lumbardh, arrestohet

Prishtinë | 30 Mar 2020 | 10:07 | Nga Ekonomia Online

Policia ka arrestuar dje një person në Pejë.

I dyshuari është takuar nga Inspektorët Komunal duke zhvilluar punime rreth shfrytëzimit të zhavorrit në lumin Lumbardh.

Fsh. Gllaviqiq, Pejë 29.03.2020-13:35. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti është takuar nga Inspektorët Komunal duke zhvilluar punime rreth shfrytëzimit të zhavorrit në Lumin Lumbardhë dhe kishte asgjësuar shiritat e vendosur. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme