Sulmohen fizikisht policët në Viti

Prishtinë | 05 Pri 2017 | 10:39 | Nga

Policia njofton se zyrtarë të saj janë sulmuar fizikisht nga disa persona, përderisa ishin në kryerje të detyrës.

“Njësiti policor ka ndaluar automjetin Ford që drejtohej nga i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe tre bashkudhëtarë po ashtu të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë. Gjatë verifikimit zyrtarët policorë kanë konstatuar se njëri nga të dyshuarit kërkohet me urdhëresë të Gjykatës Themelore për vuajtje të dënimit prej 6 muajve. Dy të dyshuarit (vëllezër) kanë sulmuar fizikisht zyrtarët policorë. Si pasojë e sulmit të njëjtit kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme