Tanjug: Policia e Kosovës ndalon eskortën e Vuçiqit

Prishtinë | 09 Sht 2018 | 10:50 | Nga

Policia e Kosovës ka ndalur automjetin me të cilin presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tentoi të shkonte në fshatin Banjë të Skenderajt

Siç raporton “Tanjug”, ka një diskutim mes Policisë së Kosovës dhe Vuçiqit.

Në raportim theksohet se Policia e Kosovës i ka kërkuar Vuçiqit të kthehet prapa.

Më herët, qeveria vendosi të tërheqë lejen e Vuçiqit për të vizituar Drenicën. Rrugët për në Banjë janë bllokuar nga qytetarët.

Të ngjashme