Të shtëna me armë zjarri në Mitrovicë

Prishtinë | 20 Shk 2022 | 15:15 | Nga Ekonomia Online

Sot në qytetin e Mitrovicës janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Ai tha se të shtënat janë dëgjuar në rrugën “Evlia Qelebia” rreth orës 13:00.

Zahiti njoftoi se janë sekuestruar disa gëzhoja në vendngjarje dhe nga këto të shtëna nuk ka pasur të lënduar.

“Rreth orës 13:00, bë rrugën “Evlia Qelebia” është raportuar për të shtëna, policia ka sekuestruar disa gëzhoja, nuk raportohet për t’ lënduar, rasti vazhdon të trajtohet nga njësitet përkatëse“, tha ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme