Tentim vrasje në Prishtinë

Prishtinë | 02 Kor 2021 | 09:23 | Nga Ekonomia Online

Në tentimvrasje ka ndodhur të enjten në Prishtinë, ku tre persona ishin sulmuar në një lokal nga dy të dyshuar meshkuj kosovarë me të cilët më parë kishin pasur një problem.

Rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 10:00 në Prishtinë.

“Dy viktimat një mashkull dhe një femër kosovare kanë raportuar se brenda në një lokal ishin sulmuar nga dy të dyshuar meshkuj kosovarë me të cilët më parë kishin pasur një problem”, thuhet në raport.

Si pasojë e rastit dy viktimave të rastit iu ka ofruar tretmani mjekësor, ndërsa janë arrestuar të  dyshuarit meshkuj kosovarë.

Nga të dyshuarit janë konfiskuar një pistoletë me 12 copë fishekë për të cilën posedonte leje dhe një pistoletë plastike (lodër).

Me vendim të prokurorit pas intervistimit njëri prej tyre është dërguar në mbajtje ndërsa dy të tjerët janë liruar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme