Tentim vrasje në Prishtinë

Prishtinë | 18 Nën 2018 | 12:12 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë në rrugën “Motrat Qiriazi”, në Prishtinë ka ndodhur një tentim vrasje.

Raportohet se dy të dyshuar meshkuj kosovarë-shqiptarë për motive ende të pa njohura kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull kosovar-shqiptar.

“Viktima i plagosur nga arma e zjarrit është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar tri gëzhoja”, thuhet në raportin e policisë.

Njësia policore ka arrit të arrestojë njëri nga të dyshuarit dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër është në arrati.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme