Traktori mbyt një person në Istog

Prishtinë | 16 Qer 2019 | 12:33 | Nga Ekonomia Online

Në bjeshkët e Istogut një person ka humbur jetën pasi që me traktorin e tij të cilin po e ngiste ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar jashtë rrugës.

“Është raportuar se viktima mashkull K/Shqiptar derisa ishte duke drejtuar traktorin e tij , ka humbur kontrollin duke përfunduar jashtë rruge dhe si pasoj ka pësuar lëndime vdekje prurës. Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë  dal në vendin e ngjarjes ku dhe është  konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë u është dorëzuar familjarëve për ceremoni mortore”, thuhet ën raportin e Policisë.

Të ngjashme