Vajza nga Prizreni tentoi të vetëvritej pasi kishte mbetur shtatzënë

Prishtinë | 16 Sht 2020 | 10:04 | Nga Ekonomia Online

Një vajzë nga Prizreni ka tentuar të vetëvritet duke përdorë medikamente me sasi të tepruar.

Sipas njoftimit të Policisë, arsyeja ishte se ajo kishte mbetur shpatëzën me të fejuarin e saj.

Ndërsa që ky rast nga Policia është cilësuar si dhunim.

“Është raportuar se viktima femër kosovare  ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar sasi të tepruar te barnave. Sipas viktimës, motivi ishte për arsye se e njëjta kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin e saj të dyshuarit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palë janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme