Vazhdojnë procedurat për ekstradimin e Haradinajt

Prishtinë | 12 Jan 2017 | 13:54 | Nga

Procedurat në lidhje me ekstradimin e Ramush Haradinajt janë duke vazhduar është thënë nga Ministria e Drejtësisë në Serbi, shkruan B92.

Sipas kësaj ministrie Gjykata në Francë ka vendosur vetëm për masat në lidhje me kujdestarinë, dhe se vendimi për lirimin me kusht të Haradinajt është krejtësisht i veçantë nga procedurat e ekstradimit.

Gjithashtu është bërë e ditur që Haradinaj nuk mund të qëndroj në burg përderisa është në pritje të procedurave të ekstradimit.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme