Vdes 50 vjeçari nga fshati Bibaj, pas lëndimit që kishte marrë gjatë një përleshje

Ferizaj | 22 Shk 2021 | 16:20 | Nga Ekonomia Online

Një person ka vdekur në QKUK, pas lëndimeve të marra në kokë gjatë një përleshje me një person tjetrës.

Sipas njoftimit të policisë përleshja kishte ndodhur në parkingun e një pompe të të derivateve në fshatin Bibaj.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Rreth orës 15:30, policia ka marrë informatën për një rast lëndim i rëndë trupor si pasojë e përleshjes mes dy personave i cili kishte ndodhur në parkingun e një pompe të derivateve në fshatin Bibaj.

Për motive ende të panjohura i dyshuari  ka goditur me grusht në kokë viktimën (m/Kosovar  50 vjeçar)i cili ka ra me kokë në asfalt dhe nga ana e të dyshuarit është dërguar në ambulancë dhe i njejti –i dyshuari është larguar në drejtim të panjohur.

Viktima,pas marrjes së ndihmës së parë  është dërguar për në QKUK-Prishtinë ku rreth orës 00;45  nga ana e mjekut jemi njoftuar  se viktima  kishte ndërruar jetë.

Me urdhë të Prokurorit të Shtetit,trupi i viktimës dërgohet për obduksion në IML.

Hetuesit policorë janë duke punuar intenzivisht për   arrestimin e personit të dyshuar i cili është i njohur për policinë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme