Vdes në aksident trafiku një person në Ferizaj

Prishtinë | 12 Dhj 2019 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

 Në një aksident trafiku, të ndodhur  rreth orës 23:40 minuta, në fshatin Seqishtë, ka humbur jetën një person.

Sipas raporteve të para,rasti ka ndodhur  kur  ngasësi  i   automjetit transportues me targa vendore  S.K. ( m/sh/k  29 vjeçar  ) , duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës ,humb kontrollin mbi timonin  duke dalur nga rruga,ku me këtë rast pëson lëndime të rënda.

Në vendin e ngjarjes mjeku ka konstatuar se viktima kishte ndërruar jetë dhe

 me urdhër të Prokurorit të Shtetit trupi i viktimës dërgohet për obduksion në IML Prishtinë.

Me rast janë duke u marr hetuesit e Njësitit të trafikut rrugor në bashkëpunum me Prokurorin e Shtetit. 

Të ngjashme