Vdes një punëtor në vendin e punës në Prishtinë

Prishtinë | 16 Pri 2017 | 11:27 | Nga

Të shtunën në rrugën “Bekim Fehmiu” në Prishtinë, një punëtorë i një firme ndërtuese, gjatë punës është rrëzuar nga objekti dhe si pasojë e plagëve ka vdekur.

Njësitet policore kanë dal ne vendin e ngjarjes. Është njoftuar edhe Inspektori i Ministrisë se Punës dhe Mirëqenies i cili ka dal ne vendin e ngjarjes.

“Me urdhër te prokurorit trupi i pa jetë është dërguar ne autopsi ne Mjekësinë Ligjore”- thuhet tutje në raportin e policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme