Vetura bie në lumë, lëndohen gjashtë persona në një aksident në Prizren

Prishtinë | 13 Kor 2021 | 11:42 | Nga Ekonomia Online

Gjashtë persona janë lënduar në Prizren në një aksident që ka ndodhur të hënën pas mesnate.

Policia në Prizren ka bërë të ditur se në këtë aksident i përfshirë ka qenë një automjet i udhëtarëve.

“Dyshohet se deri tek aksidenti është ardhur kur drejtuesi i automjetit, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes ndaj kushteve të rrugës, humb kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe bie nga ura poshtë. Si pasojë, lëndime trupore ka pësuar vetë drejtuesi i automjetit dhe pesë pasagjerët e tij”, thuhet në raportin e Policisë.

Të lënduarit pas trajtimit mjekësor janë liruar për në shtëpi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme