Vjedh telefonin celular, policia arreston të dyshuarin

Prishtinë | 21 Shk 2019 | 09:22 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka raportuar se një i dyshuar ka vjedhur një telefon celular, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në qendrën për mbajtje.

Raporti i Policisë së Kosovës:

Pas një pune hetimore zhvilluar nga policia, është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, i  cili dyshohet se me datën e lartë shënuar nga viktima mashkull K/Shqiptar, ka vjedhur një (1) telefon celular. Me vendimin e prokurorit, i  dyshuari pas arrestimit dhe  intervistimit dërgohet në qendrën e mbajtjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme