Vjedh veturën, dërgohet në mbajtje i dyshuari

Prishtinë | 01 Kor 2019 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës njofton se në Ferizaj është arrestuar i dyshuari mashkull për shkak të dyshimit se ka vjedhur një veturë me targa vendore pronë e viktimës mashkull K/Shqiptar.

Sipas raportit policor, përveç kësaj veture e cila është konfiskuar nga dyshuari ai ka pranuar se ka kryer edhe disa vjedhje tjera dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme