Voziti 240km/h në zonën 100, Policia e dënon 300 euro dhe ia merr lejen për 3 muaj

Prishtinë | 04 Maj 2022 | 16:42 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjobitur një shofer i cili në zonë të kufizimit të shpejtësisë ku është e lejuar deri në 100km/h, i njëjti ka vozitur 240km/h.

Sipas Policisë, shoferi është gjobitur 300 euro, 3 pikë negative dhe 3 muaj iu është ndaluar drejtimi i automjeteve.

“Do të vazhdojmë me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor“, thuhet në njoftimin e Policisë.

No photo description available.

Ndryshe, javën që shkoi, Policia e Kosovës ka shqiptuar mbi 12 mijë gjoba trafiku.

Të ngjashme