Vushtrri, arrestohet një person i dyshuar për vjedhje

Prishtinë | 16 Jan 2019 | 16:42 | Nga Ekonomia Online

Në qytetin e Vushtrrisë është arrestuar një person i dyshuar për vjedhje.

“Rasti i vjedhjes ishte raportuar me datën 9 janar 2018, ku sipas  ankuesit gjatë natës nga shtëpia e tij ishte vjedhur një televizor”.

“Ndërsa mbi bazën e dyshimeve të arsyeshme  sot në orët e mesditës  në Vushtrri, është identifikuar dhe është arrestuar personi i dyshuar: B. M. 19 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës”, shkruhet në komunikatën e dërguar nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicë.

Pas procedurave intervistuese, nga ana e prokurorit të rastit  të dyshuarit  i është caktuar masa e ndalimit policor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme