Zbulohet shuma e parave që zyrtari i Ministrisë dyshohet se i mori si ryshfet nga bizsneset

Prishtinë | 12 Jan 2022 | 08:44 | Nga Ekonomia Online

Një zyrtar i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, është arrestuar dje. Ai dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, ai është kapur në flagrancë duke marrë ryshfet 5 mijë e 850 euro nga dy biznese aplikues dhe përfitues të subvencioneve.

Pas intervistimit, ai është dërguar në mbajtje.

“Prishtinë. 11.01.2022-13:30. DHKE sektori për hetimin e korrupsionit ka arrestuar në flagrancë të dyshuarin mashkull kosovar asistent ekzekutiv në Ministrinë e Kulturës pasi që i njëjti ka marr 5.850 €, ryshfet nga dy biznese aplikues dhe përfitues të subvencioneve. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport.

Të ngjashme