“SMARTLYNX” kompania e re ajrore evropiane nё ANP “Adem Jashari”

Prishtinë | 05 Gus 2020 | 18:28 | Nga Ekonomia Online

“Smartlynx” ateroi pёr herё te parё sot nё Aeroportin Ndёrkombёtar tё Prishtinёs (ANP) ‘Adem Jashari ‘LKIA, me planifikimin e fluturimeve pёr nё shtetin e Gjermanisё. Smartlynx do tё stacionoj njё aeroplan nё ANP ‘Adem Jashari’ nga ku do tё shёrbej me frekuencat dy herё nё javё për Munich dhe dy herё nё javё pёr Stutggart.

Smartlynx ёshtё njё kompani ajrore mё njё pёrvojё 28 vjeçare nё fushёn e transportit ajror dhe nё ANP “Adem Jashari” fluturimet do t’i realizoj me Airbus 320 me kapacitet prej 180 ulёsesh.

Të ngjashme