Sot në Kosovë asnjë i vdekur nga Coronavirusi, 77 raste pozitive

Prishtinë | 15 Tet 2020 | 15:07 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë sot nuk është shënuar asnjë rast i të vdekurve nga koronavirusi.

Numri i të sheruarve për 24 orë është 59, dhe janë shënuar 77 raste të reaj nga 649 testime.

Numri total i rasteve pozitive është 16.502 raste nga 77.272 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 650 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 59 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.519 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.333.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 46 raste, komuna Fushë Kosovë 7 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Lipjan dhe Shtime.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme