Sot në Kosovë, vranët dhe me reshje bore

Prishtinë | 22 Mar 2018 | 08:30 | Nga

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike është mbi vlerat e normales, lagështia relative e ajrit 87%, dukshmëria horizontale 1km. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi deri 9m/s

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme