Sot temperaturat deri në 29 gradë Celsius, priten reshje shiu

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 07:59 | Nga Ekonomia Online

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të dobëta shiu, kryesisht në pjesën veriore, qendrore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shtypja atmosferike gradualisht do të shënojë rritje. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ditës së sotme për qendrat kryesore të Kosovës i gjeni më poshtë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme