Studentët e FSI-së shpërndajnë çokollata për ditëlindjen e profetit Muhamed

Prishtinë | 12 Dhj 2016 | 14:37 | Nga

Unioni i studentëve nga Fakulteti i Studimeve Islame ka organizuar aktivitetin “Ta njohim Muhamedin alejhi selam”, në shenjë nderimi për ditëlindjen e profetit Muhamed.

Ky aktivitet përmban shpërndarjen e çokollatave me nga një thënie të profetit Muhamed a.s, në sheshin Ibrahim Rugova, Skënderbeu, Nënë Tereza dhe Zahir Pajaziti, shkruan lajmi.net

Sipas studentëve pjesëmarrës, ky aktivitet është pritur shumë mirë nga qytetarët.

15491686_1261991320530510_1761425437_o15435708_1545166192166185_303866210_n15497876_1550141111664204_2057397900_n15515980_1545171925498945_1259706654_o15536885_1261991370530505_933426826_o

Të ngjashme