Suharekë : 200 hektarë përfshihen nga zjarri, flakët po përhapen me shpejtësi (VIDEO)

Prishtinë | 01 Gus 2021 | 16:13 | Nga Ekonomia Online

Në fshati Studençan dhe fshati Tërnje në afërsi të komunës së Suharekë se është kapluar nga zjarri gjatë pasdites të së dielës.

Zëdhënësi i policisë për këtë rajon, Vesel Gashi ka bërë të ditur që një zonë prej 200 hektar e cila është shumica me shkurre dhe një pjesë e malit është kapluar nga flakët dhe se ajo është duke avancuar me shpejtësi shkaku i temperaturave dhe erërave të forta.

Departamenti i zjarrfikësve bashkë me qytetarët dhe policinë janë në vend të ngjarjes duke e lokalizuar zjarrin, njofton Klankosova.tv.

Të ngjashme