Sulmohet fizikisht nga bashkëshortja një burrë në Lipjan

Prishtinë | 06 Qer 2021 | 09:31 | Nga Ekonomia Online

Një burrë nga Janjeva e Lipjanit ka raportuar në Polici se është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e saj, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar, e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se pas një mos marrëveshje në familje me bashkëshorten e saj te dyshuarën femër kosovare, e njëjta e kishte sulmuar fizikisht dhe të njëjtit i kishte shkaktuar lëndime të lehta trupore. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar, e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Të ngjashme