Syla apel shtatzënave: Vaksinohuni mbroni veten, fëmijen dhe familjen

Prishtinë | 06 Sht 2021 | 16:59 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Federatës së Sindikatës të Shëndetësisë në Kosovë, Blerim Syla ka këshilluar të gjitha gratë shtatëzana që të vaksionohen, pasi sipas tij ashtu vetëm do të mbrojnë vetën, fëmijën dhe familjen.

Poshtu Syla ka thënë se vaksina duhet të mirret edhe nga gratë që planifikojnë familje, pasiqë ajo është më e pakta që mund të dërgojë në sterilitet.

Postimi i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme