Tahiri: Fondacioni im do të dhurojë 10 mijë euro për furnizimin me oksigjen të pacientëve

Prishtinë | 03 Dhj 2020 | 18:00 | Nga Ekonomia Online

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka thënë se bordi i fondacionit që ai drejton ka vendosur të ndajë 10 mijë euro për blerjen e aparaturave që nevojiten për sigurimin e qytetarëve të cilët kanë mungesë.

“Të dashur qytetarë nga nesër ndahen 10.000€ për arkën e shtetit për këto aparaturat që kërkohet oksigjen, ose ne do i blejmë vetë disa boca me oksigjen dhe i dërgojmë nëpër spitalet tona!”, ka shkruar Tahiri në rrjetin social Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme