Tahiri: Liria ka emër, me dëshmorët që u flijuan për atdhe dhe luftëtarët e gjallë që sot nuk janë vetëm fizikisht me ne

Prishtinë | 28 Nën 2020 | 09:38 | Nga Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ditën e 28 nëntorit e ka nisur duke bërë homazhe tek varri i heroit kombëtar, Zahri Pajaziti.

Ai ka thënë se liria ka emër me dëshmorët që u flijuan dhe luftëtarët e gjallë që sot nuk janë fizikisht me ne.

“A ka ma mirë e më nder se ta fillosh festën këtu ku prehet Heroi i Kombit, Zahir Pajaziti. Liria ka emër, me dëshmorët që u flijuan për atdhe dhe luftëtarët e gjallë që sot nuk janë vetëm fizikisht me ne. Urime shqiptarë kudo që jeni”, ka shkruar ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme