Të enjten prindërit protestojnë në Prishtinë kundër mbylljes së çerdheve

Prishtinë | 21 Sht 2022 | 09:08 | Nga Ekonomia Online

Prindërit kanë shprehur pakënaqësi për mbylljen e çerdheve publike, duke paralajmëruar protestë në kryeqytet.

Këshilli i Prindërve të Institucionit Parashkollore “Gëzimi Ynë” në Prishtinë, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se do të mbajnë marsh gjatë të entjes.

Protesta do të nisë para Qeverisë në ora 12:00, ndërsa do të vazhdohet në drejtim të Konviktit të Studentëve në drejtim të zyrave të SBASHK-ut.

Ndërkaq greva e BSPK-së ka nisur që nga 25 gushti, dhe ende nuk ka dakordim me Qeverinë për kërkesat e tyre.

Të ngjashme