Të mërkurën moti i vranët dhe me reshje shiu

Prishtinë | 27 Pri 2021 | 18:04 | Nga Ekonomia Online

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

 Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme