Tërnava e Ahmeti “pajtohen” që të nisë shpejt ndërtimi i Xhamisë së Madhe

Prishtinë | 12 Kor 2017 | 15:36 | Nga

Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim ef. Tërnava priti në takim kryetarin e Komunës së Prishtinës. Shpend Ahmetin i shoqëruar nga Albin Kurti. Në këtë takim Myftiu Tërnava i falënderoi mysafirët për vizitën dhe çmoi angazhimin dhe punën që po bën kryetari Ahmeti në shërbim të qytetarëve.

Poashtu në këtë takim u diskutua për mundësinë e rifillimit të restaurimit të xhamisë Sulltan Murat në Prishtinë dhe xhamisë qendrore te Posta në Prishtinë që së shpejti do të fillojë ndërtimi i saj.

Nga ana e tyre mysafirët falënderuan myftiun Tërnava për pritjen dhe vlerësuan kontributin e myftiut Tërnava në shërbim të qytetarëve dhe vendit në përgjithësi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme