Thaçi dekoroi Agim Bajramin me urdhrin “Heroi i Kosovës”

Prishtinë | 11 Gus 2016 | 12:30 | Nga

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot anëtarë të familjes së dëshmorit Agim Bajramit, ish komandant i njësive për Kaçanik dhe zëvendëskomandant i Zonës Operative të Nerodimes.

Me këtë rast, presidenti Thaçi, duke u bazuar në sakrificën dhe trimërinë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës ka dekoruar Agim Bajramin me urdhrin “Heroi i Kosovës”.

Dekorata iu dorëzua familjes Bajrami. Agim Bajrami ra dëshmor më 10 gusht 1998.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme