Thaçi shpreh ngushëllime pas vdekjes së veprimtarit Lekë Gojçaj

Prishtinë | 05 Gus 2020 | 10:28 | Nga Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen Gojçaj, pas vdekjes së veprimtarit, Lekë Gojçaj.

“Më pikëlloi lajmi për vdekjen e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare në SHBA, Lekë Gojçaj”, është shprehur Thaçi.

“Ai ishte bujar, i pandalshëm në punë dhe një njeri me shpirt të madh. Ngushëllime familjes Gojçaj, komunitetit shqiptaro-amerikan dhe gjithë të afërmve të tij”.

Më pikëlloi lajmi për vdekjen e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare në SHBA, Lekë Gojçaj. Ai ishte bujar, i…

Gepostet von Hashim Thaçi am Mittwoch, 5. August 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme