Thaçi: Shteti, shoqëria, ndërtohen kur secili prej nesh bën më të mirën në profesionin e vet

Prishtinë | 15 Kor 2019 | 16:34 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka shprehur ngushëllime familjes Shaqiri, miqve dhe kolegëve me rastin e vdekjes së doktor Gazmend Shaqiri.

Thaçi me këtë rast tha se doktor Gazmendi tregoi se çka është të jesh profesionist, duke dhënë kontributin e tij në shëndetësi.

“Doktor Gazmendi me kontributin e tij në shëndetësi, por edhe me angazhimet e tij të përgjithshme në shoqëri, ka treguar çfarë është të jesh profesionist.”

Kreu i shtetit theksoi se shteti, shoqëria ndërtohen kur secili nga ne bën më të mirën në profesionin e vet.

“Shteti, shoqëria, ndërtohen kur secili prej nesh bën më të mirën në profesionin e vet.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme