Thaçi, Veseli e Haradinaj inspektojnë Ushtrinë e Kosovës

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 17:50 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti i vendi, Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, po inspektojnë trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Gjatë ceremonisë solemne të tranzicionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, morën pjesë shumë të pranishëm, ministra, deputetë, kryetarë komunash por jo edhe ambasadorë të huaj në Kosovë, raporton Ekonomia Online.

Forca e Sigurisë së Kosovës, me anë të pakove të projektligjeve sot është shndërruar në Ushtri të Kosovës.

Pas inspektimit të trupave të FSK-së, ceremonia ka përfunduar.

Lexo më shumë:

Të ngjashme